Poznań: Trasa na Wilczak już otwarta

W poniedziałek, 2 września została otwarta po remoncie trasa do pętli Wilczak. W ten sposób powstanie pierwszej część trasy na Naramowice stało się faktem.

Prace budowlane na Wilczaku zakończyły się w połowie lipca, jednak przejazdy testowe tramwajów i odbiory budowlane wymagają sporo czasu. Montaż małej architektury także wymaga czasu – na świeżo wybudowanych peronach powstały nowe wiaty przystankowe, ławki, został także zamontowany system identyfikacji pasażerskiej. Ciągi komunikacyjne w obrębie pętli zostały wyposażone w rozwiązania, które ułatwią poruszanie się osobom z niepełnosprawnościami wzrokowymi i ruchowymi. Wyremontowano także nawierzchnię ul. Przełajowej na odcinku pokrywającym się z przebudową torowiska.

Nie ma jeszcze zaplanowanej w tym miejscu roślinności, ale to dlatego, że prace na pętli będą jeszcze trwały. Na dalszym etapie inwestycji w środku pętli zostanie wybudowana stacja zasilająca dalsze fragmenty trasy na Naramowice, zostanie też przebudowany Punkt Nadzoru Ruchu MPK. Trasa ma być gotowa w 2021 roku, a jej koszt to około 380 milionów złotych.

ZTM, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: