Poznań: Tramwaje wracają na most Św. Rocha

Dowbora Musnickiego remont
Od 18 maja tramwaje linii nr 5, 13 i 16 wrócą na swoje stałe trasy. Kończy się remont torowiska na ul. Dowbora-Muśnickiego i w rejonie mostu Św. Rocha. Ale to nie jedyne zmiany w miejskiej komunikacji tego dnia.

Tramwaje linii nr 5, 13 i 16 od przystanku Marcinkowskiego będą kursowały wyremontowaną trasą prowadzącą ulicami: Lewandowskiej, Dowbora-Muśnickiego, most Św. Rocha i Kórnicką do węzła przy skrzyżowaniu ulicy Jana Pawła II i Kórnickiej. Następnie „piątka” i „szesnastka” pojadą prosto swoimi stałymi trasami, natomiast „trzynastka” skręci w prawo i skieruje się przez rondo Rataje oraz ul. Zamenhofa, rondo Starołęka i ul. Starołęcką do pętli Starołęka.

Od 18 maja rozpoczną się też zapowiadane prace remontowe na ulicy Przybyszewskiego – na torowisku nastąpi częściowa wymiana słupów trakcyjnych i wymiana liny oraz drutu jezdnego. Remont potrwa nieco ponad miesiąc i spowoduje zamknięcie dla ruchu tramwajowego trasy od ronda Jana Nowaka Jeziorańskiego do ulicy Dąbrowskiego. Dlatego tramwaj linii nr 7 będzie kursował zmienioną trasą.

Linia nr 7
ZAWADY – (…) – Reymonta – Grunwaldzka – Roosevelta – Rondo Kaponiera – Dąbrowskiego – OGRODY

W celu zapewnienia komunikacji na pozbawionym tramwajów odcinku ul. Przybyszewskiego przywrócona zostanie linia autobusowa nr 193, która jednocześnie pełnić będzie funkcję linii „za tramwaj”.

Także w poniedziałek przywrócone zostanie kursowanie linii nr 3 i 4, co jest związane z przygotowaniami do rozpoczęcia zasadniczych prac przy budowie trasy tramwajowej na Naramowice. Tramwaje te będą kursować w godzinach szczytu co 24 minuty każda.

– Zależy nam na ułatwieniu dojazdu mieszkańcom Winograd, Naramowic czy Piątkowa podczas mających się wkrótce rozpocząć zasadniczych prac przy budowie trasy tramwajowej na Naramowice, ale także mamy na uwadze potrzebę stopniowego wycofywania się z ograniczeń wprowadzonych w związku z epidemią i wzmocnienie trasy tramwajowej od ronda Śródka do mostu Teatralnego – mówi Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego.

Linia nr 3
WILCZAK – (…) – most Teatralny – Fredry – plac Ratajskiego – plac Wielkopolski – Małe Garbary – Estkowskiego – Wyszyńskiego – rondo Śródka – Jana Pawła II – rondo Rataje – Królowej Jadwigi – most Dworcowy – Głogowska – GÓRCZYN

Linia nr 4
POŁABSKA – (…) – most Teatralny – Fredry – plac Ratajskiego – plac Wielkopolski – Małe Garbary – Estkowskiego – Wyszyńskiego – rondo Śródka – Jana Pawła II – rondo Rataje – Zamenhofa – rondo Starołęka – Starołęcka – STAROŁĘKA

UMP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: