elementy torowiska na budowie tramwaju na Naramowice fot. PIM

Poznań: Tramwaj na Naramowice – pojawiło się torowisko!

Na placu budowy tramwaju na Naramowice pojawiły się pierwsze elementy konstrukcyjne, na których docelowo będzie montowane torowisko. Zwożone materiały w pierwszej kolejności ułożone zostaną w rejonie parku Kosynierów przy pętli Wilczak, skąd tramwaj pojedzie do ul. Błażeja na Naramowicach.

– Prace nad konstrukcją torowiska są możliwe już w miejscach, gdzie zostały przebudowane kolizje infrastruktury podziemnej. Na ten moment mieszkańcy mogą zobaczyć fragmenty przygotowanego przebiegu trasy wraz z wytyczonymi miejscami na słupy sieci trakcyjnej – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Równolegle w rejonie pętli Wilczak i ulicy Jasna Rola trwają też prace przygotowawcze do budowy stacji prostownikowych, które będą zasilały przyszłą trasę tramwajową. Przy pętli na Wilczaku wyburzono dotychczasowy budynek nadzoru ruchu MPK, a obecnie w pobliżu trwają również prace związane z budową nowego obiektu – zgodnego z wprowadzonym standardem wizualnym.

Postęp prac związany z budową układu torowego jest ściśle powiązany z przebudową infrastruktury podziemnej, m.in. sanitarnej. W rejonie robót mogą wystąpić uciążliwości w postaci podwyższonego poziomu hałasu i zmian ciągów komunikacyjnych, za co wykonawca z przeprasza i prosi o wyrozumiałość.

PIM, el

Dodaj komentarz

avatar