Policjanci ze Speed z wizytą u wojewody 4fot. KWP

Poznań: To oni złapali pirata drogowego na Roosevelta! Dziś gratulował im wojewoda

St. sierż. Piotr Lenarcik oraz st. sierż. Jarosław Głąb przeprowadzili skuteczny pościg za piratem drogowym, który nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed policjantami przez centrum Poznania. Dziś odebrali gratulacje od wojewody.

Obaj policjanci są członkami grupy “Speed”, czyli policjantów powołanych do walki z piratami drogowymi. To doświadczeni funkcjonariusze przeszkoleni z zakresu dynamicznej jazdy radiowozem po to, by szybko, skutecznie, a przede wszystkim bezpiecznie ścigać sprawców najpoważniejszych przestępstw i wykroczeń drogowych.

Jak udowodnili to 15 lutego – wszystkie umiejętności wymagane od członków grupy “Speed” mają opanowane bezbłędnie. 29-latek, którego ścigali, w wielu miejscach jechał pod prąd, chodnikiem, nie stosował się do znaków i sygnalizacji świetlnej, powodując ogromne zagrożenie. Policjanci przerwali jego szalony rajd wzorcowo: w bezpiecznym miejscu, radiowozem wytrącili kierującego oplem z toru jazdy i zmusili go do zatrzymania. Mężczyzna był bardzo pobudzony i agresywny w stosunku do policjantów. Do tego stopnia, że podczas zatrzymania zranił jednego z funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu w ten sposób, że odgryzł mu fragment palca.

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk spotkał się dziś z policjantami i wspólnie z insp. Piotrem Mąką, Komendantem Wojewódzkim Policji w Poznaniu, dziękował funkcjonariuszom za ich profesjonalizm, zaangażowanie w służbie oraz wzorowo przeprowadzoną interwencję
– Dzięki takim policjantom Wielkopolanie mogą czuć się bezpieczni – powiedział wojewoda.

Policjanci otrzymali nagrody i listy gratulacyjne. Towarzyszący im podczas spotkania Komendant Miejski Policji w Poznaniu insp. Robert Kasprzyk podkreślił, że tacy funkcjonariusze w szeregach to zdecydowanie powód do dumy. Komendant Mąka planuje również spotkać się z policjantem Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu, który został ranny podczas zatrzymywania agresora.

Zatrzymany przez policjantów 29-latek z Gdańska usłyszał 6 zarzutów (w tym sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym oraz zaatakowania policjantów) i decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące.

KWP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze