Poznań: Teatr Polski zamyka sezon. I to jak!

[email protected] dentata”, A. Biziuk, A. Makowska, reż. Agata Biziuk, na fotografii Piotr Dąbrowski, Paweł Siwiak, fot. Monika Lisiecka
Po ponad trzech miesiącach zamknięcia Teatr Polski w Poznaniu otwiera się… by zamknąć sezon. W ostatni weekend czerwca artyści zagrają spektakle, zaśpiewają koncerty i pokażą film.

W piątek i sobotę, 26 i 27 czerwca o godz. 19.00 Teatr Polski zaprasza do Malarni, gdzie – w nowej przestrzeni i w nowych warunkach – będzie można zobaczyć spektakl „[email protected] Vagina dentata” w reżyserii Agaty Biziuk i brawurowym wykonaniu Piotra Dąbrowskiego i Pawła Siwiaka.

W sobotę, 27 czerwca, po spektaklu o godz. 20.30, warto się wybrać na „Piosenki na dzień kobiet” w wykonaniu Barbary Krasińskiej.
– Gramy „Koncert na Dzień Kobiet”, ponieważ Dzień Kobiet powinien być codziennie – mówi reżyserka koncertu, Kamila Siwińska. – Będziemy świętować kobiecość w wielu jej przejawach. Przypomnimy takie utwory
jak: „Dbaj o miłość” Tadeusza Nalepy, „Nie byłam święta” Elżbiety Igras i „Emancypantki” Urszuli Gawryś.

Autorskie aranże instrumentalne piosenek wykonają Joanna Sykulska na wiolonczeli oraz Kinga Brosławska-Zawadzka na akordeonie.

Po koncercie o godz. 21.30, widzowie będą mogli zobaczyć krótkometrażowy film fabularny „DEADline” w reż. Konrada Cichonia inspirowany twórczością T.S Eliota i Rainera Maria Rilkego. „Czy mamy już dość? Czego właściwie? Czy jesteśmy w stanie wytrzymać sami ze sobą? Czy rzeczywiście tęsknimy za bliskością, którą nam zabrano? A być może zamknięcie to ulga i wybawienie? Co pochłania Twoje myśli, kiedy jesteś sam? Sama?”

Koncert i film prezentowane będą w przestrzeni przed teatrem.

Również w plenerze – na finał zamknięcia sezonu, w niedzielę 28 czerwca o godz. 16.00 – odbędzie się koncert „LaLaLa” w nowej, pandemicznej odsłonie.

Wszystkie wydarzenia w Teatrze Polskim odbywać się będą w obowiązującym reżimie sanitarnym. Widzowie otrzymają do podpisania regulamin i oświadczenie.

TP, el

Podziel się: