Poznań: Teatr Muzyczny na placu Kolegiackim. Muzyczne otwarcie lata!

urząd miasta fot. L. Łada

Kombinat, Virtuoso, Jekyll & Hyde, Pippin, Zakonnica w Przebraniu – utwory ze wszystkich tych musicali Teatru Muzycznego będzie można usłyszeć 26 czerwca na placu Kolegiackim podczas koncertu „Muzyczne Otwarcie Lata”.

Z przytupem rozpoczyna swoje funkcjonowanie w przestrzeni miasta odnowiony plac Kolegiacki. 26 czerwca o 17.00 rozpocznie się na dziedzińcu UMP z tej okazji koncert w wykonaniu zespołu Teatru Muzycznego w Poznaniu.

„Przygotowaliśmy piosenki z repertuaru naszego Teatru, znane naszym widzom ze spektakli Kombinat, Virtuoso, Rodziny Addamsów, Evity, Jekyll & Hyde, Pippina i Zakonnicy w przebraniu” – zdradzają artyści. – „Ponadto po raz pierwszy usłyszeć będzie można publiczne wykonanie piosenek z Ireny, dramatu muzycznego o I. Sendlerowej, którego premiera odbędzie się 27 sierpnia. Na scenie pojawi się m.in. solistka Teatru Oksana Hamerska z wzruszającym utworem „Ukraina żyje”, który powstał dzięki współpracy z Fundacją Barak Kultury w geście solidarności z narodem ukraińskim”.

Kierownikiem muzycznym wydarzenia jest Radosław Mateja, reżyserem Łukasz Brzeziński a za opiekę choreograficzną odpowiada Tomasz Manowski. W czasie koncertu będzie można kupić specjalne wydanie płyty ze spektaklu Kombinat.

Na koncert obowiązują bezpłatne wejściówki, które można było pobierać od 9 czerwca w kasach Teatru Muzycznego oraz w CIK. Szczęśliwi posiadacze wejściówek będą mogli wejść na dziedziniec UMP przez główne wejście za okazaniem wejściówki od godziny 16.30. Wyjście z koncertu będzie się odbywało przez park Chopina.

Podziel się: