szymonmówi - Koncert nad Rusałką fot. Sławek Wąchała

Poznań: Szymonmówi nad Rusałką

Ten niezwykły bydgoski songwriter wraz ze swoim zespołem wystąpił w czwartkowy wieczór nad Rusałką. I z pewnością warto było go usłyszeć.

Szymonmówi to projekt wokalisty, kompozytora i tekściarza Szymona Żurawskiego, który tworzy piosenki opowiadające o problemach z otaczającym go światem, a zwłaszcza z relacjami z ludźmi. Inspiracją są dla niego filmy i komiksy, a opowieści wyśpiewuje je wysokim, nieoczywistym głosem. Nie wszyscy zostają fanami projektu szymonmówi, ale warto go usłyszeć, by zyskać dodatkowy punkt widzenia na rzeczywistość.

Wszystko okraszone jest smutnymi opowieściami o dekonstrukcji naszego społeczeństwa z perspektywy wchodzącego w dorosłość mężczyzny. Muzyka Szymonmówi oscyluje pomiędzy folkową balladą i romantyczną stroną rocka. Dla nadwrażliwców rzecz obowiązkowa.

W przygotowaniu jest debiutancki album Szymona, który ukaże się w tym roku nakładem firmy Mystic Production. Jego zawartość to ponoć „najpiękniejsze piosenki o najgorszych rzeczach” i wszystko wskazuje na to, że nie są to czcze przechwałki.

Mat. pras., el

Dodaj komentarz

avatar