Szymon Szynkowski vel Sęk Mateusz Rozmiarek Klaudia Strzelecka (1)

Poznań: Szymon Szynkowski vel Sęk zapowiada krytykę prezydenta Jaśkowiaka

Wiceminister spraw zagranicznych i nowy pełnomocnik PiS na Poznań chce ożywić lokalne struktury partii i dotrzeć do większej grupy poznaniaków z krytyką prezydenta Jaśkowiaka. “To nie krytyka a krytykanctwo” odpowiada radny Wojciech Chudy.

Na razie jeszcze trwają działania organizacyjne związane z przejmowaniem obowiązków przez wiceministra po poprzedniku, Zbigniewie Hoffmannie, byłym wojewodzie wielkopolskim, a obecnie pośle z Konina.

Jak informuje “Głos Wielkopolski”, wiceminister stanie przed trudnym zadaniem uspokojenia lokalnych działaczy, który nie podoba się, że w Poznaniu bardziej widoczni są ludzie związani z minister Jadwigą Emilewicz, jak na przykład Jarosław Pucek, obecnie wiceprezes HCP. To ich interwencja miała rzekomo zapobiec nominacji Pucka na stanowisko prezesa Krajowego Zasobu Nieruchomości, choć sam zainteresowany ostatecznie w konkursie w ogóle nie wystartował.

Szymon Szynkowski vel Sęk najpierw zamierza ruszyć z publiczną kampanią zbierania podpisów pod kandydaturą Andrzeja Dudy, a przy okazji zachęcić do działania potencjalnych nowych członków partii. Procedura ma być krótsza i prostsza, a przede wszystkim – szybsza.

Zapowiada też intensywne działania mające sprawić, że krytyka działań obecnych władz Poznania dotrze do szerszej grup mieszkańców stolicy Wielkopolski. Bo jego zdaniem krytycznych głosów o działaniach prezydenta jest stanowczo za mało.

Deklarację wiceministra skomentował na swoim profilu społecznościowym radny Wojciech Chudy, słynący z celnych i bezkompromisowych wypowiedzi.
“Obserwując od ponad roku debaty w Radzie Miasta Poznania obawiam się, że ze strony PIS będzie to krytykanctwo a nie merytoryczna dyskusja i przedstawianie sensownych kontrpropozycji” – uważa radny. – “Natomiast panu ministrowi proponowałbym na początek zrobić porządek w szeregach swojej partii, np. wyjaśnić powiązania polityków PIS z podejrzanym o oszustwa na dużą skalę Filipem Susiem, który startował z listy radnej Ewy Jemielity do Rady Osiedla Piątkowo. Warto byłoby jeszcze wspomnieć o sprawie, którą ostatnio nagłośnili Młodzi Nowocześni, czyli dotacji w wysokości 700 tys. zł dla Projektu Poznań (gdzie członkami są radni miejscy PIS, w tym siostra pana ministra) na pogawędki w kilkuosobowym gronie wzajemnej adoracji”.

Plany wiceministra skomentował również Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Jaśkowiaka.

“Można budować miasto albo można budować podziały” – napisał. – “My wybieramy miasto”.

el

 

19
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Ewa Bukowiak
Gość
Ewa Bukowiak

🖕🖕🖕🖕🖕🖕

Edward Szwec
Gość
Edward Szwec

Ewa Bukowiak emerytowana UBecja ma się dobrze 🤣

Edward Szwec
Gość
Edward Szwec

Ewa Bukowiak emerytowana UBecja i tęczowa armia już nadaje 😂

Żaneta Budniaczyńska
Gość
Żaneta Budniaczyńska

Niech najpierw krytycznie spojrzą na siebie

Olaf Tumski
Gość
Olaf Tumski

a to niespodzianka 🤣

Jerzy Jaworski
Gość
Jerzy Jaworski

Ten vel-sęk, chyba się nie słyszy i nie wie co robi.

Pawel Stanislaw Filipiak
Gość
Pawel Stanislaw Filipiak

I w tym tkwi sęk.

Michał Pluciński
Gość
Michał Pluciński

Ale jesteście dzbany

Zdzisław Szreder
Gość
Zdzisław Szreder

Sęk był zawsze głupi i takim pozostanie!!!

Danuta Piasecka
Gość
Danuta Piasecka

Bo innego “pomysła” niet? Zatem zgodnie z polityką jego partyjki -opluwanie , wytykanie, szczucie i żadnej współpracy. Biedny człowiek, szkoda , że utknął w Poznaniu, we Wielkopolsce.

Edward Szwec
Gość
Edward Szwec

chyba jest na odwrot co ? ostanie dni to przykład jak szczujecie 🙂 nic się nie nauczyliście po ostatnich kilku przegranych wyborach . Kolejne będą w plecy 🙂

Danuta Piasecka
Gość
Danuta Piasecka

Edward Szwec ot powiedział co wiedział. 🤣😅😂

Gracja Mich
Gość
Gracja Mich

Ten Wel wynosi się gdzie pieprz rośnie

Bogna Poczekaj-Ryszczuk
Gość
Bogna Poczekaj-Ryszczuk

Sęk w tym,że Poznań was nie lubi😁

Agnieszka Kołosowska
Gość
Agnieszka Kołosowska

Jakoś nie pamietam aby ten pan zrobił coś konstruktywnego dla Poznania.

Halina Królak
Gość
Halina Królak

Niech zapowiada. I co z tego wyniknie? Zero

Jerzy Wróbel
Gość
Jerzy Wróbel

, a jaką ksywę ma prezyDęt JAŚKO-kowiak poza obecnym dżejdżej z czasów kiedy był workiem treningowym dla bokserów, co tłumaczy jego szczególne właściwości?

Jerzy Wróbel
Gość
Jerzy Wróbel

Może ktoś z zakochanych w tym bucu wie jak jemu tam … ?

kira
Gość
kira

Szefem powinien być Bartłomiej Wróblewski, a nie Sęk, co uprawia nepotyzm, ciągnąc za sobą swoją siostrę.