Poznań: Szukali sprawcy kolizji, a znaleźli… kradzione części samochodowe

Części policja 2 fot. KWP
Zaczęło się od zwykłego zgłoszenia kolizji z udziałem białego busa. Policjanci zaczęli szukać takiego auta, znaleźli je – i mocno się zdziwili, gdy zobaczyli, co jest w środku…

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Poznaniu otrzymali informację, że w Przeźmierowie doszło do kolizji, a jej sprawca odjechał z miejsca zdarzenia samochodem typu bus. Świadkowie podawali dokładny opis samochodu i gdy na miejsce kolizji dotarły patrole policyjne, to jeden z nich zauważył samochód, który odpowiadał opisowi zgłaszających interwencję świadków.

Policjanci zatrzymali kierowcę, poprosili o dokumenty i otwarcie bagażnika. jakież było ich zdumienie, gdy w środku znaleźli… kradzione części samochodowe o wartości prawie 200 tys. złotych. Elementy skradzionego samochodu oraz bus, którym były one przewożone zostały zabezpieczone do dalszych czynności.Wprawdzie bus i jego 63-letni kierowca nie brali udziału w kolizji, jednak za kradzione części samochodowe mężczyzna odpowie przed sądem.

Co ciekawe, kilkanaście minut później patrol zatrzymał innego białego busa – i ten już okazał się tym właściwym, jeśli chodzi o kolizję. Jego kierowca jechał na podwójnym gazie i po spowodowaniu stłuczki uciekł z miejsca zdarzenia. Także i on został zatrzymany przez policje i odpowie za swoją nieodpowiedzialną jazdę samochodem.

KWP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: