Poznań: Szkoła na Krzesinach będzie miała nowy łącznik

ZSO Krzesiny nowy łącznik fot. PIM
Budynki Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Charlesa de Gaulle’a przy ul. Tarnowskiej nie są bezpośrednio połączone z halą sportową. Dzięki łącznikowi to się zmieni.

W skład ZSO nr 2 wchodzą: Szkoła Podstawowa nr 56, XVI Liceum Ogólnokształcące i przedszkole. Uczniowie mają do dyspozycji salę gimnastyczną, ale nie jest ona połączona z resztą budynków szkolnych.

Łącznik zaprojektowano jako dwukondygnacyjny obiekt między istniejącymi budynkami dydaktycznymi a salą gimnastyczną. Swobodnie przechodzić między nimi będzie można zarówno w poziomie parteru, jak i piętra. Połączenie będzie nie tylko pełnić funkcję komunikacyjną, powstanie także dodatkowa przestrzeń na nowe sale lekcyjne, po pięć na każdej z kondygnacji. Atrakcją będzie też przeszklony, dwukondygnacyjny hol otwarty na dziedziniec, który może być ciekawą alternatywą na spędzenie przerw w pochmurne dni. Projektowana powierzchnia użytkowa nowego budynku to 932 m kw.

Temat budowy łącznika wraz z nowymi salami dydaktycznymi był poruszany w środę, 18 grudnia, na spotkaniu prezydenta Jacka Jaśkowiaka z mieszkańcami osiedla Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewo. To cykliczne wydarzenia, gdzie poruszane są tematy ważne dla poszczególnych osiedli.

We wtorek Rada Miasta Poznania uchwaliła budżet, w którym uwzględniono środki na inwestycję.

– Planowany termin wyboru wykonawcy robót budowlanych i rozpoczęcia prac to wiosna przyszłego roku. Harmonogram zakłada zakończenie prac budowlanych wraz z pozwoleniem na użytkowanie w sierpniu 2021 r., a więc tuż przed nowym rokiem szkolnym – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

PIM, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: