tramwaj na Naramowice fot. PIM

Poznań: Sześć linii autobusowych zmieni trasy w nocy!

Z powodu remontu ulicy Naramowckiej, który rozpocznie się w nocy z 6 na 7 maja, autobusy linii nr 144, 146, 167, 214, 224 oraz 911 będą kursowały zmienionymi trasami.

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, w nocy z 6 na 7 maja rozpocznie się remont ulicy Naramowickiej na odcinku od Alei Praw Kobiet do ulicy Hilczer-Kurnatowskiej. Na tym odcinku ulica będzie nieprzejezdna, a autobusy w tym rejonie zmienią trasy. Zmiany będą dotyczyć także przestanków.

Autobusy linii nr 144 i 146 jadące:

– w kierunku ulicy Kurpińskiego i Starego Strzeszyna, od przystanku Bronisza pojadą ulicami: Naramowicką, Hilczer-Kurnatowskiej i Aleją Praw Kobiet do ulicy Łużyckiej i dalej trasą bez zmian

– w kierunku ulicy Boranta od przystanku Os. Łokietka pojadą ulicami: Łużycką, Aleją Praw Kobiet i Hilczer-Kurnatowskiej do ul. Naramowickiej i dalej trasą bez zmian.

Autobusy linii nr 167, 214, 224 i 911 jadące:

– w kierunku ronda Śródka, ronda Kaponiera i Junikowa, od przystanku Bronisza pojadą ulicami: Naramowicką, Hilczer-Kurnatowskiej i Aleją Praw Kobiet do ul. Lechickiej i dalej trasą bez zmian

– w kierunku Radojewa i Biedruska od przystanku Wilczy Młyn pojadą ulicami: Lechicką, Aleją Praw Kobiet i Hilczer-Kurnatowskiej do ul. Naramowickiej i dalej trasą bez zmian.

Wyłączone z użytkowania będą przystanki Rubież i Sielawy, natomiast na trasie objazdowej autobusy korzystać będą z przystanków autobusowych Os. Łokietka i Jasna Rola zlokalizowanych przy jezdni alei Praw Kobiet równolegle do przystanków tramwajowych (wszystkie linie) oraz z przystanków Naramowice w pasie tramwajowo-autobusowym równolegle do jezdni Alei Praw Kobiet (tylko linie nr 167, 214, 224, 911).

Autobusy linii dziennych pojadą trasami objazdowymi od soboty (7 maja), a linii nocnych od nocy z piątku na sobotę (z 6 na 7 maja).