Poznań: Sześć koncertowych miejsc na lato. W plenerze

Happy Jazz Band nad Rusałką fot. Magda Zając
Park Starego Browaru, Nocny Targ Towarzyski, Promienista, skwer przy stadionie, Rusałka i Szeląg – to największe miejsca koncertowe stolicy Wielkopolski tego lata. I w każdym z nich warto się pojawić.

A tak przynajmniej zapewnia Marcin Kostaszuk, zastępca dyrektora Wydziału Kultury UMP, który zaprasza do wszystkich tych miejsc.

Dokąd więc i na co się wybrać?
Letnie Brzmienia w Parku Starego Browaru to będzie królestwo mainstreamu, czyli Sanah, Zalewski, Brodka i Mrozu

Na Nocnym Targu Towarzyskim będzie królował hip-hop, od Sariusa po Kizo, Malika, Tuzzę i Reto.

Plener Promienista to nowe miejsce koncertowe, które mieści się na Grunwaldzie i jest najbardziej eklektyczne: usłyszymy tu DonGuralesko z trębaczami, Sorry Boys, ale także Gedza i Adama Nowaka z Raz Dwa Trzy.

SkwerPlay przy stadionie – będzie dużym miejscem koncertowym, wystąpią tam także duże gwiazdy z Paluchem, Guziorem, Marią Peszek i Andrzejem Piasecznym na czele.

Scena nad Rusałką – to koncerty z klimatem, często nieoczekiwanym, bo tu będą się pojawiać młodzi, zdolni, artyści wykonujący najróżniejszą muzykę. Wystąpią między innymi Waluś Kraksa Kryzys, Neons czy Izzy And The Black Trees.

Ogród Szeląg tradycyjnie już zaprasza na kameralne Solo na Szelągu – i tu usłyszymy między innymi Justynę Szafran, Graftmana i Kathię.

To oczywiście nie wszystkie letnie propozycje koncertowe, nawet nie większość. Bo przecież jest jeszcze Lato z Estradą, cykl imprez na Strzeszynie czy Dancing FairPlayce Poznań na Naramowicach. Całkiem sporo jak na miasto w którym – zdaniem malkontentów – nic się nie dzieje…

Podziel się: