Poznań: Szczepienia przeciwko koronawirusowi. Gdzie można się zaszczepić?

szczepienia, Wielkopolski Urząd Wojewódzki, fot. WUW

17 grudnia od godziny 10.00 do 16.00 w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu przy al. Niepodległości 16/18 będzie się można zaszczepić przeciw koronawirusowi. Jak zapowiedział wojewoda, akcja będzie kontynuowana również w styczniu przyszłego roku.

Szczepienia będą wykonywane jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson, a także szczepionką firmy Pfizer, które mogą przyjąć dzieci i młodzież powyżej 12 roku życia. Wykonywane będą także szczepienia trzecią dawką dla wszystkich osób uprawnionych do jej przyjęcia.

Każda osoba po otrzymaniu szczepionki otrzyma Unijny Certyfikat COVID, który umożliwia łatwiejsze podróżowanie po krajach Starego Kontynentu. Informujemy, że z możliwości zaszczepienia mogą skorzystać także cudzoziemcy, potwierdzając swoją tożsamość paszportem.

To ostatnia okazja w tym roku, aby zaszczepić się w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu. Osoby zainteresowane szczepieniami mogą się im poddać bez konieczności wcześniejszej rejestracji na konkretny termin czy godzinę. A ponieważ 27 grudnia po raz pierwszy będziemy obchodzić Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, każda osoba zaszczepiona w piątek otrzyma powstańczą chorągiew.

– Zachęcam wszystkich, aby ta powstańcza chorągiew z białym orłem towarzyszyła nam wszystkim podczas tegorocznych obchodów. 27 grudnia udekorujmy flagami nasze domy, place i ulice. Niech cała Wielkopolska okryje się biało-czerwoną – mówi wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Organizatorem akcji szczepień prowadzonej w ramach kampanii #OstatniaProsta jest wojewoda wielkopolski Michał Zieliński, on też wspiera akcję promującą Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

Jak przypomina wojewoda, 17 grudnia będzie można także po raz kolejny skorzystać z możliwości zaszczepienia się w punkcie szczepień w holu dworca głównego PKP w Poznaniu. Szczepienia będą wykonywane w godzinach od 13.00 do 17.00.

Punkt szczepień został zorganizowany w ramach wspólnej inicjatywy wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego oraz PKP S.A. Szczepienia są prowadzone w poniedziałki oraz piątki do 20 grudnia w specjalnie przygotowanej przestrzeni dworca przez personel szpitala miejskiego im. F. Raszei. Tam można otrzymać szczepionkę marki Pfizer oraz jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnson. Wykonywane będą także szczepienia trzecią dawką dla wszystkich osób uprawnionych do jej przyjęcia.

Źródło: WUW