Poznań: Święto Wojska Polskiego i rocznica Bitwy Warszawskiej

Te dwie rocznice tradycyjnie już świętowane podczas długiego sierpniowego weekendu, w tym roku będą obchodzone skromniej, bez parad i musztry. Powodem jest oczywiście pandemia koronawirusa.

13 sierpnia o godzinie 18.00 z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska złoży kwiaty pod tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego (CK Zamek).

W ramach uroczystości, które będą miały charakter plenerowy, odbędzie się także prelekcja Tadeusza Jeziorowskiego, koncert pieśni z okresu wojny polsko-bolszewickiej Jacka Kowalskiego „Poznańczycy 1920- zaśpiewajmy bohaterom”.

Natomiast w piątek (14 sierpnia) o godzinie 10:00 w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu – Krzesinach wicewojewoda Aneta Niestrawska weźmie udział w uroczystościach z okazji Święta Wojska Polskiego.

Wydarzeniom towarzyszą dwie wystawy: przygotowana przez Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918 – 1919 pn. „Powstanie Wielkopolskie – Droga Wielkopolan do Niepodległości” oraz Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej Oddział w Poznaniu „Niech się Polska przyśni Tobie”.

WUW, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: