Poznań: Świerczewo chce skończyć ze smogiem

Smog w Poznaniu fot. UMP
Świerczewo to jedna z tych dzielnic, w których problem starych pieców daje się bardzo we znaki. I to dlatego tam 5 grudnia odbędzie się spotkanie z cyklu „Skończmy ze smogiem w Poznaniu” w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Podczas spotkania zainteresowani wymianą pieców na nowe uzyskają odpowiedzi na wszystkie podstawowe pytania: jak skorzystać z dofinansowania na wymianę źródła ogrzewania, czym można palić w piecu, a co jest absolutnie zakazane oraz w jaki sposób działa sprzęt pomiarowy, pomagający łapać trucicieli.

Podczas spotkania pracownicy Wydziału Kształtowania i Ochrony Środowiska opowiedzą o stanie powietrza w Poznaniu, a przedstawiciele spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo wytłumaczą, w jaki sposób starać się o dofinansowanie na wymianę pieca i przyłączenie do sieci gazowej. Będą obecni też pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, którzy omówią zasady wsparcia dla osób zagrożonych ubóstwem energetycznym. Natomiast o egzekwowaniu zapisów uchwały antysmogowej i spalaniu odpadów opowiedzą strażnicy Ekopatrolu Straży Miejskiej.

Przez cały czas trwania spotkania na miejscu dostępni będą konsultanci, którzy będą mogli odpowiedzieć na nurtujące pytania i rozwiać wszelkie wątpliwości. Akcja na Świerczewie jest ostatnią z cyklu „Skończmy ze smogiem w Poznaniu”. Inicjatywa będzie jednak kontynuowana w kolejnym roku – w dzielnicach Poznania będą się odbywały spotkania informacyjne na temat ochrony jakości powietrza, choć już nie w ramach PBO.

Spotkanie na Świerczewie odbędzie się w czwartek 5 grudnia, o godz. 17.30, w Szkole Podstawowej nr 79 przy ul. Jesionowej 14. Mogą wziąć w nim udział nie tylko mieszkańcy Świerczewa, ale wszyscy chętni poznaniacy.

UMP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: