niepalący, papierosy fot. Myriam Smoker pixabay

Poznań: Światowy Dzień Rzucania Palenia 2021

Co roku w trzeci czwartek listopada na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia – tegoroczny przypada 18 listopada. Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu w tym dniu szczególnie będą pomagać w rzucaniu nałogu.

Ze względu na pandemię PSSE nie organizuje pomiaru zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu (jak w latach ubiegłych), ale zachęcają wszystkich palaczy, aby przynajmniej na jeden dzień rozstali się z nałogiem. Być może stanie się to impulsem do podjęcia decyzji o rzuceniu palenia na stałe.
– Rzucenie palenia nie jest łatwe, ale jest jak najbardziej możliwe – zapewnia Cyryla Staszewska, rzczniczka prasowa PSSE w Poznaniu. – Osoby chcące rzucić palenie, mogą skorzystać z porad profesjonalistów pracujących w Telefonicznej Poradni Pomocy Palącym (TPPP), która działa przy Narodowym Instytucie Onkologii. TPPP jest ogólnopolską specjalistyczną placówką świadczącą poradnictwo przez telefon dla osób, których dotyczy problem uzależnienia od tytoniu.

18 listopada w holu siedziby PSSE od godz. 10.00 do 11.00 będzie działał punkt informacyjny z dystrybucją materiałów antynikotynowych. Można także zadzwonić pod nr 801 108 108 (dla telefonów stacjonarnych) lub pod nr 222 118 015 (dla telefonów komórkowych) między godz. 9.00 – 21.00 od poniedziałku do piątku lub w godzinach 9.00 – 15.00 w sobotę.

Źródło: PSSE w Poznaniu

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze