Poznań: Suchy Las inwestuje w pszczoły!

Nieformalna, społeczna grupa mieszkańców Suchego Lasu napisała projekt „Suchy Las zapyla” – i zdobyła na jego realizację minigrant w ramach Konkursu Mikrodotacji “Nie szukaj daleko, działaj EKO”. Z projektem ruszyli symbolicznie 8 sierpnia, czyli akurat w Wielki Dzień Pszczół.

Projekt zajął pierwsze miejsce i ma na celu zwiększenie świadomości mieszkańców. Naprawdę niewiele osób wie, jak ważną rolę w przyrodzie pełnią pszczoły i inne zapylacze, że trzeba je chronić, bo gdy one wyginą – wkrótce wyginą też ludzie.

Działacze będą też uczyć, jak chronić pszczoły, jak zwabiać do ogrodów i planują w ramach projektu stworzyć trzy filmiki na temat pszczół, łąk kwietnych i tworzenia przydomowego
ula, które w tym pomogą.
– Chcemy zachęcić dzieci i młodzież organizując konkurs, w którym nagrodami będą domki dla zapylaczy – wylicza Wojciech Ptak z Suchego lasu, jeden z inicjatorów akcji – zaktywizować mieszkańców do działania poprzez ulotki z informacjami, a także planujemy rozdać sadzonki roślin miododajnych tworząc pożytki dla zapylaczy. Mamy w planach także powieszenie domków dla pszczół na terenie gminy.

Pomysłodawcy akcji mają nadzieję, że dzięki projektowi mieszkańcy gminy przyłączą się działań i razem stworzą przestrzeń przyjazną pszczołom. Szczegóły poszczególnych akcji można znaleźć na ich profilu na FB.

Środki na mikrodotację pochodzą z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich prowadzonego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego oraz ze środków Aquanet S.A.

Mat. pras., el

Dodaj komentarz

avatar