Poznań: Stypendia Jana Kulczyka przyznane

50 studentów UAM, obywateli Ukrainy, którzy wzorem ubiegłych lat, otrzymają jednorazowe stypendium w wysokości 3 000 zł. Po raz pierwszy w swojej historii kapituła stypendiów obradowała zdalnie.

Laureatów wybrano w piątek, 3 kwietnia.
– W tym roku przyznanie stypendiów odbywa się w czasie wyjątkowym, w czasie, w którym każdy gest pokazujący, że jesteśmy wspólnotą, jest ogromnie ważny. Także dodatkowe „finanse” będą dla Stypendystów studiujących tak daleko od domu bardzo przydatne – mówi prof. Beata Mikołajczyk, prorektorka UAM kierująca Szkołą Nauk Humanistycznych.

Aby przyznane stypendia szybciej dotarły do ukraińskich laureatów kapituła stypendiów zmieniła, ze względu na obecną sytuację, zasady ich wypłacania. Dotychczasową tradycją było przekazywanie stypendium po uroczystym ich wręczeniu – w tym roku uroczystość wręczenia stypendiów, w której zawsze uczestniczy Dominika Kulczyk, odbędzie się dopiero po ustaniu zagrożenia koronawirusem. Trudno jest więc dzisiaj ustalić dokładny termin.
– Podjęto zatem decyzję, aby przyznane stypendia zostały przekazane jak najszybciej po ogłoszeniu listy laureatów – wyjaśnia prof. Beata Mikołajczyk. – Kulczyk Foundation oraz Fundacja UAM, która obsługuje cały ten proces, podjęły działania, aby czas wypłacania stypendium był możliwie najkrótszy. Studenci z Ukrainy, najliczniejsza grupa studentów zagranicznych w Polsce, a także w UAM, są dla nas ważni i chcemy, aby wiedzieli, że w tym trudnym czasie o nich nie zapominamy.

Fundacja UAM wypłaca Stypendia im. dr. Jana Kulczyka dla studentów UAM – obywateli Ukrainy od 2014 roku. Kryteriami przyznawania stypendium są: sytuacja materialna studenta oraz wyniki w nauce.

UAM, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: