Poznań: Strefa płatnego parkowania na Ostrowie Tumskim. Kierowcy muszą przeparkować samochody

18 października rozpoczną się prace przy malowaniu oznakowania poziomego na ul. Zagórze i Nowe Zagórze w ramach wdrażania strefy płatnego parkowania w rejonie Ostrowa Tumskiego. Kierowcy proszeni są o przeparkowanie samochodów.

Od 18 października na wspomnianych ulicach obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się. Pozostawione pojazdy mogą zostać odholowane na koszt właścicieli. Wolna przestrzeń pozwoli na sprawniejsze przeprowadzenie prac – a tym samym szybciej będzie można przywrócić parkowanie, jak przekonuje Zarząd Dróg Miejskich.

Po zakończeniu wyznaczania miejsc postojowych do ustawienia pozostaną jeszcze znaki drogowe oraz parkomaty, tak, by Strefa Płatnego Parkowania mogła ruszyć od 2 listopada.

Mieszkańcy Ostrowa Tumskiego, Śródki i Zagórza mogą już wykupić identyfikator parkingowy na swoje auto w kasach przy ul. Pułaskiego 9 oraz Wilczak 17. Można także skorzystać z nowej usługi, czyli e-identyfikatora. Mogą go nabyć mieszkańcy, kombatanci Powstania Poznańskiego Czerwca 1956 r. oraz osoby z niepełnosprawnością bez wychodzenia z domu. Ze szczegółami można zapoznać się na stronie ZDM.

Źródło: ZDM Poznań

Podziel się: