Straż Miejska blokada fot. Sławek Wąchała

Poznań: Strażnicy zapowiadają wzmożone kontrole parkujących

– Kierowco! Uważaj, jak i gdzie parkujesz! – ostrzegają strażnicy miejscy. I zapowiadają wzmożone kontrole z mandatami dla nielegalnie parkujących kierowców.

Po przerwie, spowodowanej zwiększonym zaangażowaniem strażników na rzecz kontroli przestrzegania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego, strażnicy powoli wracają do swoich podstawowych obowiązków, czyli dbałości o porządek w Poznaniu. A nie da się ukryć, że parkowanie jest jedną z istotnych części składowych tego porządku, zwłaszcza w centrum miasta.
– Pierwsze dwa rejony wytypowane głównie na podstawie zgłoszeń mieszkańców to centralne części Wildy i okolice dworca kolejowego Garbary – zapowiadają strażnicy. – Wszędzie tam w najbliższych dniach, będzie zdecydowanie więcej patroli strażników, a kierowcy ignorujący przepisy, będą musieli spodziewać się konsekwencji karnych.

Strażnicy przypominają, że bez względu na to, jak się z tym nie zgadzamy, to jednak mamy obowiązek stosowania się do znaków drogowych i przestrzegania innych ograniczeń w pakowaniu, które nie wynikają wprost ze znaków.

SMMP, el

1
Dodaj komentarz

avatar
agata
agata

Czytałam tekst kolesia,który miał na to sposób-woził ze sobą swoje” szczęki” i zakładał na przednie lewe. Strażnicy nie mogli założyć swojego,może też myśleli,że ktoś ich wyprzedził. To tyle. Ja tam jestem cykor i parkuję tylko tam,gdzie można. 😀