Poznań: Strażnicy pomogli starszej kobiecie

Starszą panią zainteresowali się strażnicy z referatu Grunwald, bo sprawiała wrażenie zagubionej: chodziła od drzwi do drzwi na ulicy Głogowskiej. Zdarzenie miało miejsce w niedzielę i ponieważ było już po godzinie 21.00 – strażnicy zainteresowali się nietypowym zachowaniem seniorki.

Zaoferowali pomoc i zawieźli 77-letnią kobietę do miejsca zamieszkania – kobieta była w stanie podać im adres i ten sam widniał w jej dowodzie osobistym.

W mieszkaniu strażnicy zastali otwarte drzwi i włączony telewizor – stało się jasne, że starsza pani potrzebuje pomocy medycznej. Okazało się, że jest pod opieką pracownicy PCK, z która skontaktowali się strażnicy, powiadomili też o sytuacji syna starszej pani – numer telefonu dostali od opiekunki.

Po konsultacji z dyżurnym SMMP funkcjonariusze wezwali Zespół ratownictwa medycznego, który podjął decyzję o zabraniu kobiety do szpitala. Mieszkanie strażnik zamknął na klucz, a klucze przekazał ratownikom, po czym o wszystkim powiadomił syna starszej pani i Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.

SMMP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: