Poznań: Strażnicy ostrzegają przed silnymi wiatrami

nadłamany konar fot. SMMP

Pęknięty konar drzewa tuż przy przystanku autobusowym i blaszany parapet, grożący spadnięciem na przechodniów. Strażnicy miejscy apelują, żeby zadbać o swoje nieruchomości i zabezpieczyć tak budynki, jak i rośliny przed silnymi wiatrami.

Po kilku dniach silniejszych wiatrów w Poznaniu nie brakuje miejsc, w których potrzebna jest interwencja, żeby nie doszło do zagrożenia życia lub zdrowia.

Funkcjonariusze Referatu Wilda interweniowali przy ul. Opolskiej, na terenie pętli autobusowej. Zgłaszający zauważył, że konar rosnącego tam drzewa jest pęknięty i może w każdej chwili spaść na stojących na przystanku ludzi. Strażnicy oznaczyli taśmą niebezpieczny rejon i wezwali straż pożarną, by usunęła nadłamany konar. Kilkanaście minut później strażacy usunęli zagrożenie.

Z kolei strażnicy Referatu Stare Miasto interweniowali przy ul. Mostowej, gdzie mieszkaniec zauważył blachę zwisającą z parapetu jednej z kamienic. – Taki przedmiot, prawdopodobnie z ostrymi krawędziami, spadając na chodnik może stworzyć bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia bądź życia przechodzących tam ludzi i zwierząt – tłumaczy Przemysław Piwecki, rzecznik prasowy SMMP w Poznaniu. – Strażnicy do czasu przybycia administratora budynku zabezpieczyli teren – niebezpieczny przedmiot został usunięty.

Jesień to czas, gdy znacznie częściej można się spodziewać silnych wiatrów. Dlatego strażnicy miejscy przypominają, że już teraz warto rozejrzeć się wokół domu i zadbać o budynek i jego otoczenie, by nie stanowiły zagrożenia.