pomoc bezdomnemu fot. SMMP

Poznań: Strażnicy miejscy nakarmili bezdomnego. “Na takie sytuacje są przygotowani nawet w okresie letnim”

Pozornie rutynowe interwencje czasami przybierają naprawdę nieoczekiwany przebieg. Przekonali się o tym strażnicy Referatu Interwencyjno-Drogowego, którzy wczoraj nakarmili bezdomnego i pilotowali pacjenta do szpitala.

Wczoraj, tuż po godz. 10 rano, funkcjonariuszki zwróciły uwagę na samochód osobowy zaparkowany na ulicy Wolne Tory, ale w miejscu niedozwolonym. Gdy podeszły porozmawiać na ten temat z kierowcą, okazało się, że w samochodzie siedzą dwie starsze osoby, bardzo zdenerwowane, bo zgubiły drogę i nie wiedzą, gdzie są.
– Okazało się, że muszą dotrzeć na pilną konsultację lekarską do szpitala przy ul. Szamarzewskiego, ale nie wiedzą jak tam dojechać – wyjaśnia Przemysław Piwecki, rzecznik prasowy straży miejskiej. – Wjeżdżając do Poznania prawdopodobnie pomylili drogi i zagubili się.

Strażniczki próbowały wytłumaczyć, jak dojechać z Wolnych Torów na Szamarzewskiego, ale nie było to łatwe zadanie, bo nikt z pasażerów nie znał miasta, a nawigacja w ich telefonach nie działała. Ostatecznie okazało się, że aby dotarli bezpiecznie na miejsce, można zrobić tylko jedno: posłużyć im za pilota. I w ten sposób, jadąc bezpiecznie za radiowozem straży miejskiej, pacjent dotarł na konsultację do szpitala przy ul. Szamarzewskiego.

Inny patrol Referatu Interwencyjno-Drogowego, około godz. 13.00, przejeżdżając ul. Nowowiejskiego, zauważył skulonego mężczyznę siedzącego na przystanku.
Strażnicy wysiedli, żeby z nim porozmawiać i zapytać, czy nie potrzebuje pomocy – i okazało się, że potrzebuje, bo jest bezdomny i bardzo głodny.
– Strażnicy na takie sytuacje są przygotowani nawet w okresie letnim – wyjaśnia Przemysław Piwecki. – Pobrali z radiowozu pakiet żywnościowy z daniem na gorąco, aktywowali ogrzewanie i podali mu gotowy posiłek.

Ponieważ mężczyzna żadnej innej formy pomocy nie chciał, strażnicy poinformowali go tylko jeszcze o miejscach, gdzie są bezpłatnie wydawane posiłki dla potrzebujących.

5 1 vote
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze