Poznań: strażacy i ratownicy będą mieli nową siedzibę

Magazyn przeciwpowodziowy, specjalistyczne jednostki straży pożarnej: wodna i ratownictwa specjalistycznego – wszystko to pomieszczą nowe budynki powstające właśnie na Woli.

W kompleksie powstającym przy ul. Lotniczej/5 stycznia znajdzie się Magazyn Przeciwpowodziowy dla Miasta Poznania, który obecnie, tymczasowo, mieści się w Forcie II. Będą w nim również stacjonowały: Ochotnicza Straż Pożarna Ratownictwa Wodnego “Mistral” oraz Ochotnicza Straż Pożarna – Grupa Ratownictwa Specjalistycznego, które wchodzą w skład Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.  Mariusz Wiśniewski i Bartosz Guss, zastępcy prezydenta Poznania, właśnie podpisali umowę z wykonawcą nowych budynków dla ratownictwa wodnego i specjalistycznego.

Strażnicę zbuduje firma Constructo Sp. z o.o. sp.k., która w przetargu zaoferowała skrócenie robót do 9 miesięcy. Pierwotnie zakładano bowiem rok na wykonanie całej inwestycji. Teren został 15 lipca przekazany głównemu wykonawcy przez Poznańskie Inwestycje Miejskie. Oznacza to, że strażacy przeniosą się do nowej siedziby już w kwietniu przyszłym roku. Koszt budowy wyniesie około 8 mln zł.

Warto dodać, że to kolejna inwestycja w tym miejscu mająca poprawić służby strażaków. Trwa tam właśnie budowa nowoczesnej siedziby Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej 4 (JRG 4) Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu, dofinansowanej ze środków Poznania i starostwa. Lokalizacja w tym miejscu pozwoli zabezpieczyć zachodnią część Poznania, a także gminy ościenne należące do powiatu poznańskiego. Siedziba JRG 4 ma być gotowa do końca tego roku.

UMP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze