straż graniczna fot. NOSG

Poznań: Straż graniczna zatrzymała pięć osób na Ławicy

Dwóch nielegalnie przebywających w Polsce Gruzinów, trzeciego, który chciał wnieść do samolotu pałkę teleskopową i dwoje Polaków poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Wszystkich zatrzymała straż graniczna na lotnisku Ławica.

W środę 11 marca do kontroli granicznej na odlot do Kutaisi stawiło się dwóch obywateli Gruzji. W trakcie kontroli okazało się, że cudzoziemcy w wieku 28 i 47 lat przebywają w Polsce nielegalnie, bo nie wyjechali z terytorium RP po wykorzystaniu dopuszczalnego okresu pobytu. W zawiązku z powyższym funkcjonariusze SG podjęli czynności zmierzające do wydania cudzoziemcom decyzji o zobowiązaniu do powrotu.

W tym samym dniu straż graniczna otrzymali informację od pracowników Straży Ochrony Lotniska, że do punktu kontroli bezpieczeństwa zgłosił się 19-letni obywatel Gruzji, który w bagażu miał.. pałkę teleskopową. Zapytakny, skąd ją ma, wyjaśnił, że kupił ją w sklepie militarnym w jednej z poznańskich galerii za 80 zł. Jednak zgodnie z ustawą o broni i amunicji przedmiot ten nosi znamiona broni białej i by ją przewieźć, potrzebne jest pozwolenie na broń. Ponieważ Gruzin takowego nie posiadał, pałka teleskopowa została zatrzymana. On sam jednak mógł kontynuować podróż.

W środę zatrzymano również poszukiwaną przez prokuraturę 64-letnią mieszkankę województwa wielkopolskiego. Kobieta poszukiwana była od 13 lat za poświadczanie nieprawdy w dokumentach. Po sporządzeniu dokumentacji kobieta została przewieziona do Aresztu Śledczego w Środzie Wielkopolskiej w celu osadzenia i realizacji środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 14 dni.

Dzień wcześniej, 10 marca, zatrzymany został 55-letni obywatel Polski, który poszukiwany był w do sprawy sprzed 8 lat w celu odbycia kary 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo przekupstwa. Mężczyznę osadzono w najbliższym areszcie śledczym.

NOSG, el

Dodaj komentarz

avatar