Ławica fot. Straż Graniczna mat. pras.

Poznań: Straż Graniczna ratowała życie i zdrowie podróżnych

O tym, że można liczyć na pomoc ze strony funkcjonariuszy Straży Granicznej, przekonała się pasażerka odlatująca z Poznania. Gdy straciła przytomność, to właśnie funkcjonariusze straży granicznej rozpoczęli ratowanie jej życia.

Na lotnisku właśnie trwała odprawa osób odlatujących do Liverpoolu, gdy funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej z Poznania – Ławicy otrzymali informację, że w strefie No-Schengen leży nieprzytomna kobieta. Natychmiast ją odnaleźli ją i przystąpili do akcji ratunkowej. Po sprawdzeniu funkcji życiowych i ułożeniu w pozycji bezpiecznej wezwali pogotowie i monitorowali stan 35-letniej kobiety do przybycia zespołu ratownictwa medycznego. Dzięki nim udało się ją uratować

Kolejny raz funkcjonariusze Straży Granicznej z Poznania – Ławicy pomogli podróżnemu, który miał bilet na lot do Dublina. 34-letni mężczyzna po przejściu odprawy paszportowej, tuż za bramkami dostał drgawek i upadł na ziemię. Będący nieopodal funkcjonariusz SG przystąpił natychmiast do akcji ratującej życie, angażując obserwujących zajście podróżnych. Nieprzytomnego mężczyznę ułożono na podłodze nie dopuszczając do zadławienia. Stan zdrowia mężczyzny był pod stałą obserwacją funkcjonariuszy SG do czasu przybycia ratowników medycznych, którzy przewieźli go do Szpitala Klinicznego w Poznaniu.

NOSG, el

Daj znać innym

Dodaj komentarz

avatar