Poznań: Strajk Kobiet – Blokujemy, strajkujemy i w UE zostajemy!

PROCES Kobiecego Ciała Strajk Kobiet fot. Sławek Wąchała
Pod takim hasłem ponownie na plac Wolności zaprasza Strajk Kobiet. Spotkanie i zaplanowany po nim spacer po Poznaniu rozpoczną się tradycyjnie o godzinie 17.00.

„Nie zgadzamy się na represje, które dotykają strajkujące kobiety” – piszą pomysłodawcy imprezy. – „Musimy być razem i musi nas być w całej Polsce miliony. Nie zgadzamy się na łamanie naszych praw i odsuwanie nas od Unii Europejskiej! Chcemy żyć w demokratycznym państwie, które szanuje nasze wybory i wolności! TERAZ! Solidarnie z Warszawą i każdą miejscowością w Polsce, musi nas być TYSIĄCE! Bądźmy w sobotę całymi rodzinami, żeby pokazać, że sprawa wolności i praw kobiet to sprawa wszystkich! Generalna Blokada, Generalny Strajk! Niech cała sobota 28.11.2020. będzie naszym krzykiem o wolność i nasze prawa!”.

Pomysłodawcy zapraszają do współorganizacji wszystkie ruchy, stowarzyszenia, fundacje i ruchy oddolne, którym nie jest obojętna sprawa wolności kobiet. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00, a później jego uczestnicy ruszą na spacer ulicami miasta.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: