MTP fot. L. Łada

Poznań: STOP NOP protestuje przeciwko targom Impact’22. „Nasze ciała nie należą do korporacyjnych urzędników”

„Harari reset yourself”, czyli „Harari, sam się zresetuj”- pod takim hasłem odbędzie się protest stowarzyszenia STOP NOP. Profesor Yuval Noah Harari będzie gościem targów Impact’22, które odbędą się 11 i 12 maja na MTP.

Targi Impact’22 to najważniejsze wydarzenie technologiczno-gospodarcze w Europie Środkowo-Wschodniej, podczas którego spotyka się biznes, nauka, nowoczesne technologie i administracja publiczna. Ponad 400 gości będzie dzielić się swoimi wnioskami i dokonaniami w ramach 18 obszarów tematycznych. Przyjazd zapowiedzieli przedstawiciele największych firm, takich jak Mastercard, Google, Dell Technologies, AstraZeneca czy BNP Paribas.

Imprezę otworzy profesor Yuval Noah Harari, autor książki „Sapiens. Od zwierząt do bogów”, która stała się bestsellerem na całym świecie. To nie jedyna książka profesora o takim statusie – równie kultowe są jego „Homo deus. Krótka historia jutra” oraz „21 lekcji na XXI wiek”. Jego książki przetłumaczono dotąd na 65 języków, także polski, i sprzedano w 35 mln egzemplarzy. To jeden z najbardziej znanych współczesnych myślicieli i wizjonerów.

I to właśnie osoba profesora tak bardzo przeszkadza stowarzyszeniu SOP NOP, które zasłynęło z organizacji kampanii walczących ze szczepieniami przeciwko koronawirusowi, że postanowiło zorganizować protest przed MTP, od strony ulicy Śniadeckich. „Harari reset YOURSELF!” czyli „Harari, sam się zresetuj” – takie jest hasło tego protestu.

Jego organizatorzy uważają, że Impact’22, to nie tylko targi biznesowe, ale także targi ideologiczne: „Forsujące antyludzką i niebezpieczną ideologię transhumanizmu, czwartej rewolucji przemysłowej Klausa Schwaba ze Światowego Forum Ekonomicznego. Codziennością ma być sztuczna inteligencja, internet rzeczy, biotechnologia, inżynieria genetyczna, złączenie człowieka z maszyną, świat bez Boga i duszy – a wszystko w imię interesów korporacji, które już teraz sprawują faktyczną władzę, a ostatnie dwa lata znacznie przyspieszyły ten proces. Piewcą tego jest Juval Noah Harrari, którego wykład otworzy tegoroczne targi” – czytamy w zapowiedzi protestu.

Zdaniem organizatorów szczególnie oburzające jest to, że takie ideologie są legitymizowane przez władze państwowe i lokalne – wymieniają tu premiera Mateusza Morawieckiego, ministra Adama Niedzielskiego, wiceministra Janusza Cieszyńskiego oraz prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka.
„Wyrażenie poparcia powinno być dla nich śmiercią polityczną” – twierdzą organizatorzy.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP zaprasza wszystkich, którzy chcą zaprotestować przeciwko imprezie, 11 maja o godzinie 9.30, a 12 maja o 10.00 na ulicę Śniadeckich 60, bo tam zaplanowano protest.
„Nawołujemy do bojkotu firm zaangażowanych w tę inicjatywę” – czytamy w zapowiedzi protestu. – „Nasze ciała i przyszłość nie należą do służących korporacjom urzędników”.