sobota, 24 lutego, 2024

Poznań stoi w korkach!

Niestachowska, Witosa, Lechicka, Lutycka, Jana Pawła II, Gdyńska i Gnieźnieńska. To najbardziej zakorkowane ulice rano 16 stycznia i tu kierowcy najdłużej postoją w korkach. Powodem jest głównie pogoda.

Padający wczoraj i w nocy śnieg, który częściowo stopniał, spowodował, że drogi są śliskie, a najtrudniejsza sytuacja jest na drogach lokalnych, choć stan nawierzchni nawet na drogach krajowych i wojewódzkich – na przykład na DW194, “starej piątce”, przed wjazdem do Poznania – pozostawia wiele do życzenia, jak informują nas nasi Użytkownicy. Przy węźle Kórnik Północ na S11 przed godziną 8.00 zderzyły się dwa samochody, co także spowodowało spore utrudnienia.

Pogoda sprawiła, że poranne korki są dziś w Poznaniu znacznie dłuższe niż zwykle i trzeba w nich także dłużej postać. I co gorsza, synoptycy nie mają dobrych wiadomości: w ciągu dnia będzie padał śnieg i śnieg z deszczem, a ponieważ temperatury nie przekroczą -1 stopnia Celsjusza – na drogach może się zrobić lodowisko.

Dodatkowo Zakład Robót Drogowych prowadzi dziś prace między innymi na ulicach: Warszawskiej, Bałtyckiej oraz Gnieźnieńskiej, a naprawy nawierzchni jezdni zaplanowane są także na ulicach: 28 Czerwca 1956 roku i Opolskiej oraz Obornickiej, Kurpińskiego i Jaśkowiaka.

Strona głównaPoznańPoznań stoi w korkach!