autostrada A2 fot. L. Łada

Poznań: Stoi rondo Rataje. Gigantyczne korki na S5 i A2

Wyjątkowo korkowy poranek mamy dzisiaj w Poznaniu! Rondo Rataje stoi, stanie w korku to minimum pół godziny, ogromne korki na węźle S5 i A2 po wypadku. Korkowo jest też we wszystkich innych tradycyjnych miejscach.

Bardzo źle wygląda sytuacja na rondzie Rataje, Krzywoustego i Królowej Jadwigi. Tam trzeba odstać w korku co najmniej pół godziny. Służby nie informują o wypadku czy kolizji, ale w tak ciasnym mieście jak Poznań do zakorkowania to wcale nie jest potrzebne. Wystarczy jeden kierowca, który wjedzie na rondo, mimo że nie ma tam miejsca – i na przykład zablokuje tramwaj, bo nie ma gdzie zjechać…

Duże utrudnienia na A2 i S5 – około godziny 7.00 rano samochód wylądował w rowie akurat na węźle, więc oczywiście natychmiast utworzyły się korki i na A2, i na S5. Tego miejsca lepiej unikać jeszcze co najmniej do 10.00.

Utrudnienia są też na Naramowicach, gdzie trwa układanie asfaltowej nawierzchni i są zwężone pasy ruchu. Spory korek mamy i na Naramowickiej, i na Lechickiej. Stoi tradycyjnie Niestachowska i Witosa, ale tu korek w normie, najwyżej na kwadrans stania. Korkuje się Głogowska przed wiaduktem, Mocno spowolniony ruch na Baraniaka, Warszawskiej i Obornickiej.

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze