Sprzątanie rzeki Warty Poznań 27.04 fot. Sławek Wąchała

Poznań: Sprzątanie z okazji Dnia Ziemi

Z okazji przypadającego 22 kwietnia Międzynarodowego Dnia Ziemi władze Poznania i GOAP przygotowały jak zawsze dla sprzątających worki, rękawice i maseczki jednorazowe – i możliwość odbioru zebranych śmieci.

Międzynarodowy Dzień Ziemi w tym roku przypada w środku tygodnia, dlatego wiosenne porządki z tej okazji – a odbędą się już po raz 24. – zaplanowano na weekend – od 23 do 25 kwietnia. Wszystkich sprzątających tradycyjnie będą wspierać władze Poznania i GOAP, które przygotowały worki, rękawice i jednorazowe maseczki, GOAP zaś zadba o odbiór zebranych śmieci.

Grupy wolontariuszy – głównie rady osiedli, inicjatywy sąsiedzkie i miłośnicy fortyfikacji – będą sprzątać w różnych częściach miasta. kto chciałby się włączyć, powinien sprawdzić stronę czy profil społecznościowy swojej rady osiedla, a na pewno znajdzie co najmniej kilka propozycji. W tym roku nie były przyjmowane zgłoszenia szkół ze względu na pandemię.

Do akcji włączyły się też tradycyjnie poznańskie firmy: Grupa MTP, Unilever, Hotel Edison oraz Robyg – deweloper, który właśnie wchodzi na poznański rynek. Grupa MTP organizuje wspólne sprzątanie Lasku Marcelińskiego. Wolontariusze spotkają się w sobotę, 24 kwietnia, o godz. 10:00 przy ul. Chryzantemowej 4, a w nagrodę za sprzątanie dostaną rośliny. Z kolei Robyg przekazał 126 poznańskim przedszkolom 75 tys. nasion drzewek, sosny i morwy, dzięki którym będą mogły zasiać swoją miłość do przyrody, co zaowocuje w przyszłości większą dbałością o środowisko.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi Fundacja Ratuj Ryby organizuje też już siódmy raz “Sprzątanie brzegów Warty, od źródła do ujścia”. Uczestnicy akcji zbiorą się 24 kwietnia o godz. 11 przy plaży Rataje, obok Przystani Posnania.

Władze Poznania przypominają, że podczas sprzątania także obowiązują zasady bezpieczeństwa ze względu na pandemię: będą w grupie nawet w lesie lepiej mieć na twarzy maseczkę, a podczas sprzątania zachowywać dystans społeczny.

UMP

5 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze