Poznań: Sprawcy pobicia kierowcy przyznali się do winy

autobus linii nr 169 fot. ZTM

Dwaj mężczyźni, którzy 27 października pobili kierowcę autobusu MPK, przyznali się do winy. Grożą im 3 lata więzienia. Żaden z nich nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego go pobili.

Przypomnijmy, że mężczyźni pobili kierowcę, który interweniował, gdy zaatakowali jednego z pasażerów autobusu. Obaj byli pijani. Kierowca z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala, a sprawcy zostali w ciągu zaledwie kilku dni zidentyfikowani i znalezieni przez policję, która zapewniła, że ta sprawa jest dla nich priorytetem.

Zresztą, jak się okazało, obaj agresorzy, Mikołaj S. i Mikołaj M., są dobrze znani policji, bo mieli z nią niejednokrotnie do czynienia. Jeden z nich zaledwie trzy tygodnie wcześniej opuścił więzienie. Obaj już usłyszeli zarzuty, a Mikołaj S. został już aresztowany na 3 miesiące. Czy Mikołaj M. też trafi do aresztu – jeszcze nie wiadomo, ale prokurator już złożył do sądu wniosek w tej sprawie.

Prokuratura postawiła im zarzut udziału w pobiciu kierującego autobusem, sprowadzenia na niego niebezpieczeństwa zagrażającego życiu i zdrowiu oraz spowodowania licznych obrażeń zewnętrznych, jak poinformował prokurator Łukasz Wawrzyniak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Obu mężczyznom grozi do 3 lat więzienia.

Źródło: Radio Poznań

Podziel się: