zatrzymany fot. policja

Poznań: Sprawcy napadów z bronią trafili do aresztu

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy napadali i grożąc obsłudze bronią – kradli pieniądze. Grozi im 12 lat więzienia.

Mężczyźni działali zawsze według jednego schematu: jeden z nich zamaskowany wchodził do sklepu i przedmiotem przypominającym broń terroryzował obsługę. Kradł pieniądze, które znajdowały się w sklepowej kasie i uciekał. W jednym ze sklepów straty wyniosły 5 tys. złotych, a w drugim tysiąc.

Policjanci, którzy zajęli się sprawą ustalili, że za rozbojami w sklepach stoją dwaj mężczyźni, którzy wynajmowali auto z wypożyczalni i jechali w pobliże miejsca napadu. Jeden z nich wbiegał do sklepów z przedmiotem przypominającym broń. W tym samym czasie drugi czekał w umówionym miejscu i po rabunku obaj odjeżdżali wynajętym samochodem

19 czerwca policjanci z Komisariatu Policji Nowe Miasto – przy wsparciu poznańskiej Grupy Realizacyjnej, zatrzymali podejrzanych. Przyznali się do rozbojów w sklepach spożywczych na terenie Poznania, a funkcjonariusze udowodnili im jeszcze rozboje w trzech innych sklepach w powiecie poznańskim.

Mężczyznom grozi 12 lat więzienia. Decyzją sądu zatrzymani najbliższe 3 miesiąc spędzą w areszcie.

KWP, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze