zatrzymany 2 fot. policja

Poznań: Sprawcy brutalnego pobicia kobiety zatrzymany

Poznańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie kobiety. Dodatkowo jeden z nich usłyszy też zarzut posiadania narkotyków. Sąd już zdecydował, że najbliższe dwa miesiące zatrzymani spędzą w areszcie.

Na początku kwietnia na poznańskim Grunwaldzie doszło do pobicie kobiety przez dwóch mężczyzn. Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia, natychmiast zaczęli pracować nad ustaleniem personaliów sprawców.

Do sprawy zaangażowali się także policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Po analizie zebranych materiałów policjanci wiedzieli już, że sprawcami pobicia są dwa mężczyźni. Wiedzieli już też, kim są i gdzie mieszkają.

23 kwietnia przystąpiono do zatrzymań. Podczas realizacji udział wzięła także poznańska grupa realizacyjna. Pierwszego z podejrzanych policjanci zatrzymali w Poznaniu. 33-latek wychodził ze swojego mieszkania i wtedy funkcjonariusze go zatrzymali. Mężczyzna był zaskoczony i nie spodziewał się policyjnych działań. Już po kilku godzinach w rękach mundurowych znalazł się drugi z podejrzanych – 34-letni mężczyzna został zatrzymany na terenie gminy Swarzędz. Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci zabezpieczyli także 150 gramów kokainy.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty pobicia. 34-latek usłyszał także zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Za pobicie grozi im do 3 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie narkotyków – do 10 lat.

KWP, el

Dodaj komentarz

avatar