Poznań: Spotkanie w sprawie smogu. “Skończmy ze smogiem w Poznaniu”

Jak skorzystać z dofinansowania na wymianę źródła ogrzewania? Czym można palić w piecu, a co jest absolutnie zakazane? Odpowiedź będzie można uzyskać podczas kolejnego spotkania z cyklu “Skończmy ze smogiem w Poznaniu”, realizowanego w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Spotkanie odbędzie się w czwartek – 21 listopada, o godz. 18, w Szkole Podstawowej nr 58 przy ul. Ławica 3. Mogą wziąć w nim udział nie tylko mieszkańcy Ławicy, ale wszyscy chętni poznaniacy.

Podczas spotkania omówiona zostanie jakość powietrza w odniesieniu do zachodniej części miasta. Przedstawiciele Wydziału Kształtowania i Ochrony Środowiska, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo wytłumaczą, w jaki sposób starać się o dofinansowanie na wymianę pieca, przyłączenie do sieci gazowej czy termomodernizację budynku.

O egzekwowaniu zapisów uchwały antysmogowej i spalaniu odpadów opowiedzą strażnicy Ekopatrolu Straży Miejskiej.Zaprezentowany zostanie też sprzęt pomiarowy, pomocny w wykrywaniu przypadków spalania odpadów. Badania przy użyciu specjalistycznego drona są prowadzone w Poznaniu od października.

Spotkanie na Ławicy jest drugim z cyklu (pierwsze odbyło się 13 listopada, w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta). Kolejne zaplanowano na 28 listopada (Wola) oraz 5 grudnia (Świerczewo).

UMP, el

Dodaj komentarz

avatar