Spotkajmy sie na Mostowej fot. Pawel Liszkowski

Poznań: Spotkajmy się na Mostowej! Stare Miasto zaprasza

Na dziedzińcu Wielkopolskiego Centrum Kształcenia Zawodowego 9 kwietnia odbędzie się wiosenny festyn „Spotkajmy się na Mostowej”. Zapraszają na niego staromiejscy aktywiści, rzemieślnicy, osiedlowi radni i działający na rzecz Fyrtla Garbary.

festyn rozpocznie się w samo południe na dziedzińcu WSCKZiU przy ulicy Mostowej 6 koncertem Wujka Ogórka i potrwa do 14.30. W tym czasie będzie można zobaczyć, co ciekawego do zaoferowania mają na swoich straganach rzemieślnicy, artyści, a nawet szkoły z okolicy,

– Chcemy z jednej strony integrować sąsiadów z fyrtla, ale też pokazać wszystkim poznaniakom ogromny, ciągle niewykorzystany potencjał Garbar – mówi Katarzyna Hełpa Liszkowska, organizatorka wydarzenia z Centrum Inicjatyw Lokalnych Startownia Staromiejska.

Ale na festynie będzie można nie tylko zrobić niepowtarzalne. Organizatorzy zapraszają na pokazy i warsztaty robienia świątecznych ozdób, po porady ogrodnicze i artystyczne oraz na zabiegi fizjoterapeutyczne. A ponieważ zawsze ogromnym zainteresowaniem cieszą się atrakcje przygotowane dla dzieci, dlatego na Mostowej będą też animacje i bańki mydlane oraz słodki poczęstunek od poznańskich Kawalerów Orderu Uśmiechu, którzy mają w pobliżu swoją aleję.

Wydarzenie jest inicjatywą lokalną organizowaną w ramach działań Fyrtla Garbary – tworzą go partnerzy tej koalicji: WSKZiU nr 2 w Poznaniu, MOPR, Rada Osiedla Stare Miasto, Fundacja KREAKTYWATOR, Stowarzyszenie Zrozumieć i Pomóc oraz Zielone Centrum, CIL Spójnik, CIL STARtownia STARomiejska, Stowarzyszenie Pozytywnia, Fundacja Młyn Wsparcia, Międzynarodowa Fundacja OPEN, Poznańska Fundacja Artystyczna, Manufaktura Obrazów, Fundacja Zapis, Zespół Szkół Odzieżowych, Klub Seniora Niezły Młyn, Kawalerowie Orderu Uśmiechu, Paranormalsi, Zaułek Rzemiosła, Stowarzyszenie Pozytywnia, Poznańskie Centrum Fizjoterapii Funkcjonalnej.