protest zmiany klimatu

SOS dla Amazonii. Kolejny protest w Poznaniu!

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny Poznań zaprasza wszystkich na protest przeciwko bierności polityków wobec katastrofy ekologicznej, jaka są pożary lasów w Amazonii. Protest rozpocznie się o 19 na Świętym Marcinie u wylotu Gwarnej.

Las deszczowy w Amazonii, nazywany płucami Ziemi, odpowiada za wytwarzanie 20% tlenu na świecie. Masywne pożary nie ustępują również w innych, odległych od siebie, rejonach świata: w Chinach, Demokratycznej Republice Konga, czy na Syberii.

– Spotykamy się we wtorek, 27 sierpnia o godzinie 19, by okazać swój sprzeciw przeciwko bierności polityków wobec nieustępujących pożarów w Amazonii, odpowiedzialnej za znaczną część ziemskiego powietrza oraz nadmiernej eksploatacji tych obszarów – zapowiadają organizatorzy.

Protest ma się odbyć na ulicy Św. Marcin (pomiędzy Gwarną, a Ratajczaka). Na Facebooku wydarzeniem jest zainteresowanych ponad 1000 osób, więc możliwe są znaczne utrudnienia w okolicy w czasie trwania protestu.

Mat. pras., el / AS

6
Dodaj komentarz

avatar
Jaroslaw Sassek
Jaroslaw Sassek

Zamiast protestować to powinni gasić te pożary

Kuba Gorączkowski
Kuba Gorączkowski

Trochę nieodpowiednio do pory roku się ubrali

Miłosz Krysiak
Miłosz Krysiak

Co tam państwo za pogodę na zachodzie maja? Jak się Notre Dame paliło to jakoś ludzie nie protestowali, a wspomagali poprzez zbiorki. Ale rzeczywiście, można zamiast realnej pomocy nastawiać przeciwko by potem usprawiedliwić zerwanie wolnego handlu z Brazylia. Banany już nie muszą być krzywe, także przyjadą z kolonii poludniowych. Ceny żywności też do góry powinduja, to akurat obecna władze będzie można za to do odpowiedzialności pociągnąć ?