Poznań: Śmiertelny wypadek na Grunwaldzkiej. Jest akt oskarżenia

tramwaj-grunwaldzka-fot.-ump
Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 67-letniemu Janowi W., który ma być odpowiedzialny za sierpniowy wypadek na ulicy Grunwaldzkiej.

Do tragicznego wypadku doszło 3 sierpnia 2019. 67-letni Jan W. potrącił starsze małżeństwo, które przechodziło przejściem dla pieszych. 75-letnia kobieta nie przeżyła, a jej mąż nabawił się poważnych obrażeń.

– Jan W. został oskarżony o to, że nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, nieumyślnie powodując wypadek drogowy w ten sposób, że kierując samochodem osobowym marki VW Polo, przejechał obok innego pojazdu, który na prawym pasie ruchu zatrzymał się celem ustąpienia pierwszeństwa pieszym i potrącił przechodzących na oznakowanym przejściu dla pieszych – tłumaczy Michał Smętkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Prokuratura podkreśla, że do wypadku doszło na drodze z ograniczeniem prędkości do 50 km/h oraz dobrą widocznością. Jan W. w momencie wypadku miał być trzeźwy, a jego samochód sprawny technicznie. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów, tłumacząc że widok zasłoniło mu inne auto oraz dodatkowo został akurat oślepiony przez słońce.

– W toku postępowania zatrzymano oskarżonemu prawo jazdy i zastosowano środek zapobiegawczy w postaci zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych – wyjaśnia Michał Smętkowski. Oskarżonemu grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Śmiertelny wypadek na Grunwaldzkiej. Można było uniknąć tragedii?

Podziel się: