Poznań: Śmiertelne zatrucie grzybami

szpital im. Raszei fot. UMP
Dwie kobiety zmarły z powodu zatrucia muchomorem sromotnikowym. Młodsza miała mieć przeszczep wątroby, niestety, nie udało jej się go doczekać.

Obie kobiety, siostry w wieku 66 i 80 lat, mieszkały w okolicach Wrześni. Po zatruciu grzybami w poniedziałek 28 września trafiły na toksykologię szpitala im. Raszei w Poznaniu. jak podaje Onet.pl powodem zatrucia był najprawdopodobniej młody muchomor sromotnikowy. Same kobiety nie zbierały grzybów, podobno dostały w prezencie od sąsiada małe, białe grzybki, które nazywały pieczarkami. Tego dowiedzieli się lekarze.

Mimo wysiłków poznańskich lekarzy obie kobiety zmarły. 80-latka w czwartek nad ranem, 66-latka w nocy ze środy na czwartek, w Warszawie. Przewieziono ja tam na przeszczep wątroby, co mogło jej uratować życie. Niestety, jej stan był bardzo ciężki i nie doczekała przeszczepu.

Jak informuje szpital, w tym roku od początku września już pięć osób leczono na toksykologii z powodu zatrucia właśnie muchomorem sromotnikowym. To więcej niż rok temu. Wtedy nie odnotowano ani jednego zgonu z tego powodu.

el

Podziel się: