Poznań: Śmieci na poznańskich osiedlach. Przed domami!

Stare kanapy, fotele w częściach, resztki szaf, krzeseł i regałów. Taki widok można zobaczyć przed domami na wielu poznańskich osiedlach. Dlaczego mieszkańcy kolekcjonują stare meble przed domami?

Sprawą zainteresowało się Radio Poznań, bo widok resztek mebli jest w mieście powszechny i nie widać, by ktoś je wywoził. A mieszkańcy skarżą się na bałagan na osiedlach.

Jednak po zbadaniu sprawy okazało się, że sprawcami tego bałaganu, który im tak przeszkadza, są… sami mieszkańcy. Bo w miejscach wyznaczonych przez zarządców nieruchomości do składowania odpadów wielkogabarytowych wszystkie wyrzucane meble się nie mieszczą. Mieszkańcy więc ustawiają je gdzie popadnie…

Zdaniem Jeżyckiej Spółdzielni Mieszkaniowej to wina GOAP, bo powinien wywozić odpady wielkogabarytowe znacznie częściej. Obecnie wywóz odbywa się raz w miesiącu i to stanowczo za mało. Poza tym nie odbywa się w jeden określony dzień. Czasami samochód przyjedzie na początku miesiąca, czasami na końcu miesiąca, co oznacza, że między jedną a drugą wywózką jest znacznie więcej czasu niż cztery tygodnie. I odpadów przybywa.

Jednak zdaniem GOAP wywóz śmieci częściej niż raz w miesiącu nie jest możliwy, poza tym dotyczy tylko tych przedmiotów, które znajdują się w miejscach do tego wyznaczonych. Pracownicy GOAP nie zabierają śmieci z innych miejsc – a jeśli ktoś takie miejsce zauważy, powinien zgłosić to straży miejskiej jako nielegalne wysypisko odpadów. Każdy jednak poznaniak może pozbyć się starych mebli wywożąc je do punktów PSZOK na ulicy Wrzesińskiej lub 28 Czerwca.

Radio Poznań, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: