Poznań: Siedziba MOPR idzie do remontu. Będzie wygodniej!

remont MOPR fot. MOPR
Gruntowna modernizacja, w przyszłości – budowa drugiego budynku. Plany remontu i rozbudowy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przy ulicy Cześnikowskiej, mają naprawdę szeroki zakres.

Budynek nie był remontowany od wielu lat – praktycznie od czasu, gdy MOPR przejął go w 2001 roku po żłobku, nie był przeprowadzony żadne remont. Tylko tuż przed przeprowadzką wykonano niezbędne prace adaptacyjne, solidny remont odkładając na później. Jednak nigdy go nie wykonano. A ponieważ budynek nie był pomyślany jako siedziba takiej jednostki, w związku z tym brakuje w nim chociażby wygodnych punktów obsługi klienta, nie mówiąc o udogodnieniach dla osób niepełnosprawnych.
– Inwestycja przyczyni się znacząco do poprawy komfortu obsługi naszych klientów – podkreśla Anna Krakowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu. – Na parterze przewidziano hol z poczekalnią, punkty obsługi klienta, pomieszczenia do specjalistycznej pracy z klientem oraz zaplecze sanitarne. Jedna z toalet zostanie przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

W budynku po remoncie pojawi się też specjalny kącik zabaw dla najmłodszych – to dla tych podopiecznych MOPR, którzy przychodzą z dziećmi, ponieważ nie mają ich z kim zostawić.

Zmieni się też piętro budynku: zostaną wyremontowane pomieszczenia biurowe, socjalne oraz sanitarne, a także instalacje centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjna, elektryczna i wentylacyjna.

Ważnym elementem prac jest też dostosowanie budynku do obecnie obowiązujących przepisów ochrony przeciwpożarowej. W obecnym stanie obiekt nie spełniał wielu wymogów, a po remoncie to się zmieni.
– Poszerzone zostaną korytarze, przebudowane schody, powstaną oświetlenie awaryjne i ewakuacyjne, a także dodatkowe wyjścia bezpieczeństwa oraz zainstalowana zostanie sygnalizacja pożaru – wyjaśnia Marcin Gołek, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie, która nadzoruje inwestycje.

Remont, mimo tak szerokiego zakresu, ma się zakończyć jeszcze w tym roku.

MOPR

Podziel się:

Ostatnio dodane: