Poznań: Siedmiolatek z Ukrainy zgubił się w parku. Pomogli mu strażnicy miejscy

park Wodziczki fot. L. Łada

Siedmioletni chłopiec zgubił się w parku Wodziczki. Na szczęście zareagowali przechodnie, którzy wezwali straż miejską, a strażnicy Referatu Jeżyce znaleźli rodziców dziecka.

Wszystko wydarzyło się 16 czerwca około południa. Spacerujący mężczyzna zwrócił uwagę na przestraszonego chłopca, jak się potem okazało siedmiolatka, który błąkał się w okolicy Parku Wodziczki. Zainteresował się, czy dziecku coś się nie stało – i okazało się, że jest problem z porozumieniem z chłopcem, bo jest narodowości ukraińskiej. Przechodzień powiadomił więc straż miejską, a gdy strażnicy przyjechali, przekazał im dziecko.

Sprawa szybko się jednak wyjaśniła, bo opiekunowie dziecka już wszczęli jego poszukiwania i do strażników zgłosił się ojczym chłopca.
– Okazało się, że wraz z matką i rodzeństwem spacerowali w parku Sołackim i byli na placu zabaw – wyjaśnił Przemysław Piwecki, rzecznik prasowy straży miejskiej. – Było tam bardzo dużo dzieci i wystarczyła chwila nieuwagi, ażeby chłopiec niepostrzeżenie oddalił się i nie potrafił wrócić.

Podziel się: