Poznań: Serce pamięci o chorych na covid-19. Z kwiatów

Serce z kwiatów przed Teatrem Wielkim fot. K. Adamska
W parku im. Adama Mickiewicza można oglądać wyjątkową edycję Poznańskich Dywanów Kwiatowych. Kompozycja stworzona przez studentów Uniwersytetu Przyrodniczego jest częścią ogólnopolskiej akcji i ma przypominać o ofiarach pandemii koronawirusa.

Autorką projektu jest inż. arch. kraj. Agata Walczak, wiceprezeska Koło Naukowe Architektury Krajobrazu UPP.
– To symboliczny gest pamięci, solidarności i szacunku dla ofiar pandemii oraz ich bliskich, a także wszystkich tych, którzy walczyli o zdrowie i życie chorych – mówią organizatorzy.

Do wykonania ogromnego serca oraz napisu #NieZapominajmy wykorzystano ponad 200 tysięcy kwiatów od Tulipany.pl, Specjalistycznego Gospodarstwa Ogrodniczego Barbary i Michała Szymanowscy w Gołuskach.

To już ósma edycja inicjatywy Poznańskich Dywanów Kwiatowych, zainicjowanej przez Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział w Poznaniu przy współpracy z Zarządem Zieleni Miejskiej w Poznaniu. W tym roku stała się częścią ogólnopolskiej akcji, upamiętniającej wydarzenia związane z pandemią. Kolorowe kompozycje pojawiły się także m.in. w Warszawie, we Wrocławiu, Gdańsku, Tczewie, Tychach, Opolu, Wałbrzychu czy Kołobrzegu.

UPP