Poznań: Seniorzy i niepełnosprawni mogą pojechać na wybory taksówką

Usługa obowiązuje na terenie Poznania i powiatu poznańskiego. Mogą z niej skorzystać seniorzy powyżej 70 roku życia oraz osoby niepełnosprawne. Trzeba tylko wcześniej zgłosić taką potrzebę przez infolinię Urzędu Miasta Poznania.

Jak informuje Radio Poznań, chętny musi zadzwonić pod numer call center 646 33 44 i poinformować, że chciałby dojechać do swojego lokalu wyborczego oraz z niego wrócić. Osoba przyjmująca zgłoszenie poprosi o adres i numer telefonu i poda godzinę, o której pojawi się transport. Specjalnie na potrzeby osób niepełnosprawnych są przygotowane dwa samochody przystosowane do ich przewozu.

Dotąd zgłosiło się kilkanaście osób, ale można jeszcze zamawiać transport do niedzieli, do godziny 20.00, czyli na godzinę przed zamknięciem lokali wyborczych. Jedynie przewóz dla niepełnosprawnych trzeba zamówić wcześniej – do piątku, do godziny 15.00.

Radio Poznań, el

1
Dodaj komentarz

avatar
K
K

Dodajcie Państwo, że taksówka, o której mowa, to dotowana taksówka dla niepełnosprawnych ze specjalną windą. Jeśli się nie mylę obecnie jeździ taka JEDNA. Jakim cudem obsłuży wszystkich?