Poznań: Seniorka wyrzuciła pieniądze przez okno

Teatralka fot. Sławek Wąchała
Starszą panią z Grunwaldu namówili do tego oszuści podający się za policjantów. To jedno z kilkunastu takich wydarzeń w ciągu ostatnich kilku tygodni. Policja przypomina: prawdziwi policjanci nigdy nie żądają przekazania gotówki!

Zdarzenie miało miejsce 17 marca na Grunwaldzie. Do starszej pani zadzwonił mężczyzna, który podał się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Najpierw upewnił sie, czy rozmówczyni przechowuje pieniądze i cenne przedmioty w domu, a później wmówił jej, że bierze udział w tajnej akcji i powinna oddać cenne przedmioty do policyjnego depozytu, żeby były tam bezpieczne.

Starsza pani postąpiła zgodnie z poleceniem fałszywego policjanta: spakowała swoje oszczędności do torby i wyrzuciła ją przez okno, gdzie miał czekać „policjant”. Ale była bardzo zdenerwowana tym nieoczekiwanym wydarzeniem i natychmiast opowiedziała o wszystkim swojej sąsiadce, zadzwoniła także na policję. A prawdziwi funkcjonariusze nie mieli wątpliwości, że to oszustwo.

Przed blok seniorki natychmiast udał się patrol policji i znalazł tam foliową torbę, której oszust nie zdążył odebrać. Cała gotówka z powrotem trafiła do swojej prawowitej właścicielki.

Policjanci przy tej okazji ponownie przypominają, że żaden prawdziwy funkcjonariusz nie będzie chciał przekazania gotówki. Jeśli ktoś żąda kosztowności czy pieniędzy i podaje się za policjanta – na pewno jst oszustem.

Podziel się:

Ostatnio dodane: