Poznań: Sejmik odrzucił Samorządową Kartę Praw Rodzin

Podczas dzisiejszej sesji sejmiku został odrzucony projekt Samorządowej Karty Praw Rodzin, przygotowany przez Ordo Iuris. Dyskusja była burzliwa.

Radni Prawa i Sprawiedliwości, chcą przekonać Koalicję Obywatelską do wsparcia projektu argumentowali, że jest akurat setna rocznica urodzin Jana Pawła II i przyjęcie tego dokumentu byłoby idealnym hołdem dla pamięci papieża. Na poparcie swoich słów obficie i obszernie cytowali Papieża Polaka.

Strategia radnych oburzyła marszałka Marka Woźniaka, który uznał, że wykorzystywanie papieża po to, by przepchnąć typowo polityczny projekt jest niesmaczne. Projekt Ordo Iuris jest jego zdaniem piętnowaniem wszystkich, którzy odstają od wzorca przez nich ustalonego, a który jest jedyny słuszny. A taki punkt widzenia jest dla Koalicji Obywatelskiej nie do przyjęcia.

Ostatecznie radni odrzucili projekt, co niezmiernie ucieszyło Grupę Stonewall, która nazwała tę informację bardzo dobrą wiadomością.
“Radnym PiS-u nie udało się przepchnąć tego lobbowanego m.in. przez Ordo Iuris dokumentu” – napisali na swoim profilu społecznościowym. Ich zdaniem Samorządowa Karta Praw Rodzin to nic innego jak “strefa wolna od LGBT” w wersji light.
“Dokument pełen wzniosłych słów i wartości, którego intencja jest jasna: wzmocnienie jedynego słusznego, tradycyjnie pojętego wizerunku i roli rodziny” – podsumowali.

el

2
Dodaj komentarz

avatar
Sz
Sz

Proste, nie głosować na po, ciekawe jak głosował psl o ile mają w sejmiku swoich.

Obywatel33
Obywatel33

I wyszło, jaka to “chadecja” z PO, w dodatku z mętnym uzasadnieniem odrzucenia ważnej i potrzebnej w tych czasach uchwały.