Poznań: Ścieżka w koronach drzew zaprasza!

Ścieżka w koronach drzew Poznań fot. Sławek Wąchała
250 metrów długości, 13 metrów nad ziemią i punkt widokowy do podziwiania przyrody. Wybierzcie się na ścieżkę w koronach drzew w dolinie Szklarki!

Została otwarta 5 dni temu – jak o tym informowaliśmy – i bije rekordy popularności, choć jej zwiedzanie wcale nie jest łatwe. Z powodu pandemii koronawirusa ruch odbywa się tylko w jedną stronę, co oznacza, że wejść można tylko od strony ulicy Czekalskie, trzeba utrzymywać odległość dwóch metrów od sąsiadów i nie wolno korzystać z wiaty i małej infrastruktury leśnej: m.in. z ławek, stołów, śmietników i stojaków na rowery.

Chętnych do zwiedzania nie brakuje i kolejka czasem ciągnie się na kilkaset metrów. Ale nikt nie narzeka, bo wrażenia się naprawdę wyjątkowe.
– Bardzo nam się wszystkim podobało – mówi pani Marta Kaczmarek, która „zaliczyła” ścieżkę z mężem i dwoma synami. – To uczucie ogromnej przestrzeni jest oszałamiające, widoki przepiękne. Widać też znacznie więcej ptaków. No i widać też, jak piękny jest ten nasz Poznań.

Pana Marka Kaczmarka, który jest inżynierem budownictwa, zainteresowała najbardziej konstrukcja ścieżki.
– Fachowa – ocenił. – Wytrzyma na tych bagnach. Jedyne, co jej może zaszkodzić, to wandale, a tych niestety nie brakuje.

Zofia i Paweł, przyszli państwo Radziszewscy, wybrali się na narzeczeński spacer na ścieżkę. I też są zachwyceni.
– Widoki wspaniałe, prawie jakbym była nad morzem – zachwycała się pani Zofia.
– A ja miałem wrażenie, jakbym był w górach – śmiał się Paweł. – Bo byłem na podobnej atrakcji w Karkonoszach, zresztą konfiguracja terenu w tej części Poznania jest trochę podobna, chociaż góry mniejsze. Polecam i wielbicielom morza, i miłośnikom gór. warto się wybrać.

Budowa obiektu, drugiego tego typu w Polsce, zakończyła się w dolinie rzeki Szklarki, na terenie leśnictwa Antoninek.

Ścieżka w koronach drzew biegnąca doliną Szklarki jest kolejną – po ścieżce przez teren bagienny i pływającym pomoście – atrakcją powstałą w ramach zadania „Poznawcze szlaki rekreacyjno-turystyczne leśnictwa Antoninek”. Zobaczcie, jak wygląda w obiektywie Sławka Wąchały!

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: