Janikowska ścieki fot. SMMP

Poznań: Ścieki, ulica Janikowska i 600 zł mandatu

Pewien poznaniak spacerując nad rzeczką Główną poczuł w pobliżu zabudowań na ulicy Janikowskiej charakterystyczny i bardzo nieprzyjemny zapach. Podejrzewając, że ktoś nielegalnie opróżnia tu szambo zawiadomił policję.

Okazało się, że to był strzał w dziesiątkę. Sprawa trafiła z policji do straży miejskiej, strażnicy sprawdzili, co się dzieje na posesji przy ulicy Janikowskiej – i okazało się, że jej mieszkaniec postanowił w niecodzienny sposób pozbyć się nadmiaru odpadów ciekłych, odprowadzając fekalia z przepełnionego szamba do pobliskiego lasu.

Strażnik rejonowy Referatu Nowe Miasto wręczył pomysłodawcy mandaty na kwotę 600 zł, nakaz opróżnienia szamba i zapowiedział powtórną kontrolę. Teraz przy Głównej można już spacerować rozkoszując się świeżym powietrzem…

Rocznie strażnicy przeprowadzają blisko 200 kontroli w zakresie posiadanej dokumentacji dotyczącej wywozu nieczystości ciekłych. Ujawniane przypadki braku stosownych umów, rachunków czy nielegalnego odprowadzania fekaliów skutkują wysokimi karami. W wielu przypadkach znacznie wyższymi niż 600 zł.

SMMP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze