schody Most Dworcowy fot. PIM

Poznań: Schody z Mostu Dworcowego otwarte od 1 lutego

Od poniedziałku będzie można zejść już bezpośrednio z Mostu Dworcowego na peron 5. Zakończył się remont schodów prowadzących na peron.

PIM po kolei remontuje ciągi schodów prowadzące z poziomu mostu na perony. Schody na peron 5 są drugie z kolei, z których będzie można korzystać po remoncie – w grudniu oddane do użytku zostały też schody prowadzące na peron 1.

– Trwa remont dwóch pozostałych zejść z południowej strony mostu Dworcowego: na peron 2 oraz na zachodnią stronę placu przed budynkiem starego dworca, przylegającą do peronu 4 – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. – Aby prace mogły być prowadzone przy aktualnych warunkach atmosferycznych wykonawca korzysta z namiotu, pod którym schody są ogrzewane.

Jak wyjaśnia prezes, wszystkie schody po południowej stronie Mostu Dworcowego musiały zostać gruntownie wyremontowane, i to szybko. Beton, którego użyto do ich budowy, okazał się fatalnej jakości, a odwodnienie szybko przestało działać. Dodatkowo stopnie zniszczyły środki odladzające stosowane zimą. Schody zaczęły więc pękać i korodować.

Teraz przez jakiś czas będą służyć poznaniakom, miejmy nadzieję, bezawaryjnie – bo jeśli chodzi o awaryjność schodów, to te ruchome na dworcu i w przejściu podziemnym zaspokajają potrzeby poznaniaków w tej dziedzinie aż nadto…

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze