Poznań: Sceny nad Rusałką – tym razem na harfie

Po koncercie fortepianowym Izabelli Gontarz czas na kolejną edycję ,,Sceny nad Rusałką” W czwartek 7 listopada zagrają harfistka Jadwiga Kajdasz z Teatru Wielkiego wraz ze swoją uczennicą Cecylią Szczech.

Ten królewski instrument towarzyszy muzykom i rozpala wyobraźnię artystów od ponad czterech tysięcy lat. Usłyszenie go na żywo jest zawsze wyjątkową przyjemnością, zwłaszcza gdy można posłuchać harfy solo – i zobaczyć, jak gra harfistka. Zazwyczaj siedzi schowana podczas koncertów symfonicznych za plecami kolegów z orkiestry. A szkoda, bo gra na harfie wygląda wyjątkowo pięknie i równie dobrze się jej słucha jak ogląda…

Koncert rozpocznie się o 19:30 w restauracji “Rusałka” – nad Rusałką.

W listopadzie rozpocznie się także cykl spotkań z ludźmi z pasją. Pasjonatami. ,,Wtorki z pasją” to cotygodniowe spotkania, podczas których niezwykli ludzie opowiedzą, pokażą, przeprowadzą warsztaty o tym, o czy wiedzą najwięcej – o swoim hobby.

Już 19 listopada pierwsze wydarzenie rozpoczynające cykl. ,,Zrób sobie las” to warsztaty z tworzenia lasów w słoikach, które przeprowadzi Joanna Króliczak, która od lat związana z Uniwersytetem Przyrodniczym nadal ma chęć poznawania świata roślin i dzielenia się tą wiedzą z innymi. Podczas wspólnego tworzenia mikroświatów chciałaby przemycać wiedzę o funkcjonowaniu ekosystemów i uwrażliwiać warsztatowiczów na piękno świata, który nas otacza.

Mat.pras., el

Dodaj komentarz

avatar